facebook

instagram

instagram

vyhledavani

Asi největší chloubou obce je Bohutická křížová cesta – soubor padesáti čtyř dřevěných soch v životní velikosti. Její expozice je umístěna ve třetím patře zámku. Je dechberoucím důkazem řemeslné zručnosti a potěší každého milovníka umění, historie a všechny, kteří se chtějí na chvíli zastavit a zamyslet se.

Na nádvoří bohutického zámku nemůžete minout bohutické zámecké sklepy. Jsou čtyři, nesou libozvučná jména a můžete si je prohlédnout nebo některé z nich dokonce pronajmout – případně jejich část.

Od zámku se vine naučná stezka Antonína Práška, která návštěvníky dovede k Lurdské jeskyni – kopii tohoto známého poutního místa. Právě toto bohutické poutní místo láká příchozí z blízka i daleka již téměř devadesát let.

 

Vydejte se také na druhou stranu obce, jižně, k soše sv. Michaela. Naskytne se Vám nejen nádherný výhled do kraje s dominující magickou Pálavou, ale zážitek vám zpříjemní zvuky kolem pasoucích se ovcí a koz. Pokud přijedete ve správný čas, objevíte v této lokalitě vzácné kosatce písečné.

4 3

http://krizovacestabohutice.cz/ 

UŽITEČNÉ ODKAZY