Povedlo se nám v maximální možné míře využít dotačního titulu IROP2 na veřejná prostranství, kdy jsme uspěli s projektem na celkovou revitalizaci prostranství okolo kulturního domu. Máme z toho obrovskou radost, protože se jednak jedná o rekordní dotaci, jakou kdy Miroslav obdržela a jednak jsme v tomto dotačním titulu uspěli s oběma možnými žádostmi (první byla na zámecký park, katolický hřbitov a parkoviště A. Zápotockého, kde jsme získali 18 milionů korun). Prostranství okolo kulturního domu tak po více jak 70 letech dostane novou moderní nadčasovou podobu. Hotovo musí být nejpozději do podzimu 2027.

Sluší se poděkovat, a to všem, kteří jsou pod tímto úspěchem podepsaní. Za město Miroslav na projektu pracovali a koordinovali ho starosta města pan Martin Plechatý a paní Lenka Šviřáková. Obrovské díky patří projekční a architektonické společnosti HUA HUA ARCHITECTS s.r.o. a dotační společnosti Regionální poradenská agentura s.r.o. Dále děkujeme členům rady a zastupitelstva města, kteří tento projekt jednomyslně podpořili, a v neposlední řadě i občanům, kteří v rámci veřejného projednávání tohoto projektu přispěli svými nápady či postřehy.