Třetí víkend v červenci Miroslav ožije již 33. ročníkem největší kulturní akcí, která se v Miroslavi pořádá – Miroslavským Meruňkobraním s jarmarkem u Floriána. Návštěvníci se mohou těšit na tradiční program, ve kterém nechybí soutěž o knedlíkového krále nebo nejlepší meruňkovici.

Třídenní největší akce města Miroslav propukne již v pátek 19. 7. zámeckou párty. V sobotu akci slavnostně zahájíme v 9 hodin na náměstí Svobody. Sem dorazí kromě zástupců města také družina kněžny Miroslavy a spřátelené sbory dobrovolných hasičů. V rámci zahájení totiž odhalíme zrestaurovanou sochu sv. Floriána – patrona hasičů a sbory převezmou pamětní medaili. Po 22 letech také obnovíme deklaraci partnerství s družebním městem Svätý Jur.

Bohatý celodenní program bude probíhat v celém centru města. Na hlavním pódiu v zámeckém parku se budou střídat interpreti nerůznějších žánrů, z nichž největším lákadlem je určitě kapela Ready Kirken nebo zpěvák Raego. Mezi vystoupeními proběhne také soutěž v pojídání meruňkových knedlíků a vyhlášení výsledků soutěže o Meruňkovici roku.

V pravé poledne projede městem spanilá jízda, traktory však letos nahradí veteráni. U zdravotního střediska proběhne módní přehlídka dobového oblečení z období 30. – 60. let. V programu myslíme také na děti, v horním zámeckém parku bude probíhat dětský program a v dolním zámeckém parku vystoupí hned čtyřikrát v průběhu dne divadelní a kaskadérská společnost Štvanci. Ti nám předvedou drezůru koní v barokním Španělsku, mušketýrské vystoupení a po setmění také ohňovou show.

Sobotní program vyvrcholí letní nocí.

V neděli na návštěvníky čeká již program poklidnější. V časech 11.00, 13.00 a 15.00 budou probíhat komentované prohlídky Zámku Miroslav, na jehož nádvoří bude od 18.00 znít barokní hudba starých mistrů. Zámecký park ještě naposledy v tomto víkendu rozezní hudební vystoupení Heidi Janků.