Miroslavská děvčata čekal na halovém Mistrovství ČR boj o medaile s pěti nejlepšími týmy z jednotlivých oblastí. Jeli tam s tím, že vítězství soupeřkám nedají zadarmo, vrátili se jako třetí nejlepší tým v republice s třemi individuálními oceněními.

V sobotu 16. 3. 2023 se v Plzni odehrálo halové Mistrovství ČR mladších žákyň. Na ten se po vítězstvích zimních halových pohárů z prosince a ledna dostala i děvčata z TJ Miroslav. Na mistrovství jeli spíše pro zkušenost než pro nějaké výsledky. V Plzni však děvčata předvedla naprosto neskutečné výkony.

„První zápas pro nás nedopadl dobře, prohráli jsme s Tymákovem, který se nakonec stal mistrem a to oprávněně, protože holky z Tymákova hrály naprosto profesionálně. V následujících třech zápasech už jsme ale byli lepší my a nenechali jsme si vzít body,“ popisuje průběh trenérka mladších žákyň Eliška Křečková.

Děvčata se probojovala až do zápasu o stříbrné medaile. „Do zápasu jsme šli s tím, že to Chropyni nedáme vítězství zadarmo, protože jejich tým byl opravdu skvělý, ale všechno bylo nakonec jinak. Naše holky na hřišti nechaly úplně všechno a většinu zápasu vyhrávaly, což nikdo nečekal. Bohužel jsme pak inkasovali 2 góly, které nás stály stříbrnou medaili. I tak jsme ale byli na holky opravdu pyšní, protože to, co se na tom hřišti dělo, bylo neskutečné,“ doplňuje Křečková.

Z Plzně si děvčata kromě bronzových medailí odváží i individuální ocenění ve všech kategoriích.

Pavlína Jeřábková byla vyhlášena 2. nejlepší brankářkou. Zároveň byla jedinou brankářkou, která vychytala nulu.

Eliška Slámová byla vyhlášena 2. nejlepší obránkyní.

Amálie Horáková byla vyhlášena 3. nejlepší útočnicí.

Výsledky všech zápasů:

Sokol Tymákov : Miroslav 11:3

TJ Miroslav : Stará Huť 6:2

TJ Miroslav : Krčín 6:1

TJ Žatec : TJ Miroslav 0:7

Chropyně : TJ Miroslav 8:7

„Děvčatům gratulujeme, je skvělé, že nám v Miroslavi rostou takové sportovní naděje. Je to přesně ten důvod, proč se snažíme stále zlepšovat a přidávat sportovní zázemí v našem městě. Pohyb je důležitý a u dětí obzvlášť. V loňském roce jsme otevřeli nové hřiště u základní školy, těší mě, že i na něm je neustále vidět sportovní nadšence. Je to jen potvrzení toho, že investovat do sportovního odvětví se vyplácí,“ komentuje starosta města Miroslavi Martin Plechatý.