"Nové toalety potřebovalo naše město jako sůl. Jsem rád, že jsme se konečně dočkali, zvlášť, když se nám podařilo záchody otevřít v den začátku největší kulturní akce v Miroslavi - Miroslavského Meruňkobraní s Jarmarkem u Floriána, " neskrývá své nadšení z dokončené práce starosta města Martin Plechatý.

Cesta k nim přitom nebyla jednoduchá, a to od úplného začátku. Starosta musel nejprve poměrně složitě vyřešit zamotané majetkoprávní vztahy, aby následná rekonstrukce mohla vůbec začít. Ta se pro změnu po celou dobu musela potýkat s nepříjemnými důsledky dopravní objížďky vedené přes Miroslav - několik tisíc aut a nákladních automobilů denně, a to v těsné blízkosti stavby.

Navzdory všem obtížím ale dnes máme veřejné toalety, které svou podobou i funkčností nadstandardně splňují požadavky na moderní město 21. století. Věříme, že toalety budou sloužit po několik příštích desetiletí.