Město Miroslav má nové víceúčelové hřiště. Celková investice zde byla téměř 11 milionu korun. Velkou část financování však pokryla 5 milionová dotace z Ministerstva pro místní rozvoj. O tu jsme žádali již v roce 2021, v roce 2022 nám byla přidělena a od letošního září se po hřišti pohybují první sportovní nadšenci.

Ve čtvrtek 7. září jsme v Miroslavi za přítomnosti starostů a starostek okolních obcí, obchodních partnerů a přátel, učitelek, učitelů a hlavně žáků základní školy Miroslav slavnostně otevřeli nové víceúčelové hřiště u základní školy.

„Jsme velice rádi, že se nám daří na tyto sportovní projekty získávat dotace, díky nímž je můžeme realizovat. Vedení našeho města si zakládá na tom, aby měly děti kde sportovat a kde na čerstvém vzduchu trávit své volné chvíle. A v tomto trendu hodláme pokračovat. Naprojektováno máme spoustu dalších sportovišť, ať už novou sportovní halu u ZŠ, hřiště s umělým povrchem v místní části Kašenec nebo při stadionu fotbalového klubu FC Miroslav. Budeme i nadále usilovat o finanční výpomoc, abychom i tyto projekty mohli v následujících letech budovat,“ říká starosta města Miroslavi Martin Plechatý.

Projekčně hřiště připravil pan Arnošt Fabík, zhotovitelem celé akce byla stavební firma Miloš Ryšavý. Jednatel firmy pan Miloš Ryšavý převzal Cenu města Miroslav za rok 2023 za dlouholetou finanční podporu obcí Mikroregionu Miroslavsko a v oblasti stavebnictví za výstavbu občanské vybavenosti ve městě Miroslavi a obcí Znojemska, kterou mu udělila Rada města Miroslavi.

V rámci otevření byla Radou města udělena ještě jedna cena, a to panu Jaroslavu Mácovi za přínos v oblasti školství, sportu a za dlouholeté podílení se na rozvoji města Miroslavi. Pan Máca je Miroslavák tělem i duší, který se 13 let z pozice radního a zastupitele města podílí na rozvoji Miroslavi. Člověk, díky němuž byl za jeho éry fotbalový klub Miroslav velký pojem a týmy FC Miroslav obávaným soupeřem. Sporťák, který dlouhá léta usiluje o vybudování sportovní haly, byl u zrodu tohoto nového hřiště a v neposlední řadě byl 13 let ředitelem a milovaným učitelem naší základní školy. Byl, je a doufáme že ještě dlouho bude obrovským přínosem pro město Miroslav.

Po slavnostním přestřižení stuhy žáci základní školy po třídách oběhli čestné kolečko na nové dráze a pro žáky nižších ročníků zde probíhal až do odpoledních hodin sportovní den.

„Věřím, že hřiště bude sloužit nejen škole, ale že se na něm v odpoledních a večerních hodinách při umělém osvětlení budou setkávat nadšení tenisté, volejbalisté, fotbalisté, nohejbalisté, florbalisté nebo atleti a společně budeme sportem tužit zdraví,“ dodává starosta Plechatý.